PERFECT NAILS

Určitě to znáte. Oloupaný lak, roztřepené nehty. Tužíte ale po něčem smysluplnějším? Něčem krásném, upraveném a dokonalém? Ano, je tady řeč o vašich nehtech!


Dnes jsem si pro Vás připravila článek o nehtech, respektivě jak docílit krásných nehtů. Na jedné níže uvedené webové stránce jsem našla desatero, které mě zaujalo a ráda bych se s vámi o něj podělila.
(Desatero a mnoho jiného můžete nalézt na této webové stránce).

1, Do misky s vodou dejte trochu mýdla či olejíčku a konečky prstů do něj na pár minut ponořte.
2, Omyjte si důkladně nehty i okolní kůžičku.
3, Upravte tvar nehtů pomocí papírového pilníku s hladkým brusem. Vždy je pilujte ze strany do středu, jinak se mohou díky nevhodné technice lámat.4, Opatrně odstraňte štipkami záděry směrem od nehtového kořenu nahoru, nehtovou kůžičku však nestříhejte, pouze ji zatlačte ke kořeni nehtu umělohmotnou špachtličkou.
5, Proveďte peeling, vlastní peelingovou emulzi můžete vytvořit z medu, citronové šťávy a soli.
6, Kůžičku kolem nehtu natřete krémem na nehty nebo olejem, abyste podpořili pružnost a odolnost.
7, Pokud si nehty nelakujete, přeleštěte si je leštičkou na nehty, aby se krásně leskly.
8, Nyní se můžete pustit do nalakování. Nehty lakováním nejen zvýrazníte, ale i chráníte před vlivy vnějšího prostředí, upravíte tak i potíže s třepícími se či lámavými nehty.


9, Aplikujte lak na nehty: nejprve podkladový, poté dvě vrstvy běžného laku a jedna vrstva laku krycího. Velmi módní je francouzská manikúra – použití tří různých laků - bílý na konečky, béžový na zbytek nehtu a navrch se nanáší transparentní jemně růžová barva. K odlakování nehtů používejte šetrné odlakovače bez acetonu a s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.
10,  Na závěr manikúry dlaně a hřbety rukou natřete speciálními přípravky, které ruce nejen vyživují, ale i ochrání před slunečním zářením a toxickými vlivy.


A to je pro dnešek vše. Doufám, že se Vám článek líbil a vaše nehty budou už navždy krásné.

A zítra pátek, tak to nějak přežijte! :)