Víkend utekl jako voda, a tak si pojďme ten nedělní klid něčím oživit. :) Vybrala jsem pro dnešek téma čištění štětců, protože mezi Čtenáři patří mezi oblíbené. Takže, jak čistím štětce já?

Asi začnu u skladování. Štětce jsem dlouho dobu měla ve sklenici z Ikea. Protože byla ale postupem času nacpaná až k prasknutí, vyměnila jsem ji za květináč. Ano, květináč. :D Je prostorný, vlezou se mi tam všechny štětce (prozatím) a pokud ještě nějaké přikoupím, věřím, že chvíli vydrží.

Vždy mám nachystaný ještě jeden květináč a do něj dávám špinavé štětce. Peru je zhruba každý druhý týden, i když bych možná mohla dřív. (Bohužel, jsem lenivá.) Protože ale nechci, aby se mi menší štětce pletly s velkými, při mytí si na pomoc vezmu ještě vyhořelou skleničku z Ikea, která je na to perfektní. Takže vezmu jeden květináč, jednu skleničku a do obou naliju středně teplou vodu a přidám trochu šamponu. Vložím štětce do koupele a nechám je tam cca 15 minut.Až se štětce řádně okoupají, proceduru zopakuji ještě jednou - naliju tady novou vodu, přidám trochu šamponu a nechám je tam zhruba pět minut.


Poté je beru do koupelny a pokud se v některých stále drží barva, umyju je už v ruce.  Následuje dočištění - jako první si prostřu ručník, abych je měla už čisté kde dávat. Doporučuji nějaký starší, protože nikdy nevíte, co vám štětce vyvedou. Takže vezmu kapesníky, na štětce nastříkám čistič z Elfu, vyčistím je a čisťounké je již pokládám na ručník. Poté je položím na pracovní stůl a nechám přes noc uschnout. Je dobré, aby nebylo v pokoji příliš vlhko, protože, i když je to málo pravděpodobné, štětce by mohly začít plesnivět. Tak si raději zatopte, ať nic nehrozí. :)
No a máme vyčištěno! Jak se staráte o své štětce Vy?

Přeji příjemný zbytek neděle! :)