Krásný červencový podvečer,

polovina prázdnin je téměř za námi a já s radostí otáčím další stránku kalendáře. Není to snad proto, že bych se těšila do školy, ale konečně jsem na naučila užívat života. A to produktivně. Osvojila jsem si základy italštiny, která mě naprosto uchvátila, a přestože mám přízvuk jako Dežo z Chánova, nevzdávám se. Také jsem uběhla přes sto kilometrů, přičemž jsem očividně vzbudila zájem u místních informátorek, jež mě propraly ze všech stran. Zajímavé je, že jsem ani jednu z nich nepotkala na trati, budu Vás čekat. :)

Po dvou měsících volna jsem konečně objevila recept na štěstí, na život. Buďte sami sebou, přiložte ruku k dílu a budete se cítit k nezaplacení. Ráda bych se o tuto změnu s Vámi v brzké době podělila. Zůstaňte na drátě. 

Prozatím mi ale dovolte zútulnit Váš domov roztomilým minibarem. Dodá Vaší domácnosti lesk a v kombinaci s dobrou tapetou si život bez něj už nebudete moci představit! 🍸


Recept na cozy koutek zvaný minibar? Připravíme si horu levného alkoholu, který bude dobře vypadat, ale zároveň nám nebude líto, když se hned vypije. Mražák zaplníme ledem, aby se náš laciný podvod nepoznal a bokem přichystáme pastelové slámky v příslibu větší legrace. Jako sladkou tečku zvolíme barevná ufa, po kterých se zapráší jedna dvě. Mňam 😻

Něco tomu ale stále chybí, nemyslíte? Ale ano, pozadí! Přesně to dodá našemu minibaru to pravé kouzlo. S tím mi pro dnešek pomohla šikovná firma Myloview, kterou bych Vám moc ráda představila. Právě díky ní mám totiž ten boží ananas, na který byste se určitě ptali v komentářích. Je to fototapeta a je skvělá. 

Jestliže hledáte způsob, jak zkrášlit výzdobu svého interiéru, můžete si vybrat nesmírně efektní nástěnnou dekoraci ve formě fototapety. Tímto způsobem dodáte prostoru výrazný akcent a pouze na Vás záleží, zda na stěnu zakomponujete půvabné květiny, okouzlující krajinku nebo módní abstraktní kompozici. V případě že preferujete jemnější a méně svazující ozdoby, doporučuju použít na stěně výrazné vzory v podobě nálepek. Dekorační vzorky propůjčí prostoru atraktivnější vzhled. Mezi rozmanitými motivy naleznete rostliny, zvířata, ornamenty i geometrické mozaiky. Tyto ozdobné prvky s sebou nepřinášejí velké náklady a navíc Vám zabere jen chvilku, než s nimi ozdobíte stěny. Představím Vám několik nápadů a inspirací, jak můžete úspěšně využít tapety a nálepky - doufám, že mezi nimi najdete něco přímo pro Vás :)

Tapety na stěnu – způsob výrazné aranžace
Tento dekorační prvek jistě splní Vaše očekávání nejen ve velikých místnostech, ale také v malých ložnicích - fototapeta v jasné koloristice opticky zvětší prostor a propůjčí mu krásnější vzhled. Použijete-li tuto nástěnnou ozdobu s fantastickým motivem, zdůrazníte stylistiku, v jaké aranžujete místnost a dodáte jí mnohem rafinovanější charakter. Pamatujte na to, že nejlepšího efektu dosáhnete, když budete propojovat prvky, které se k sobě hodí jak stylově, tak i koloristikou. A podle čeho tedy vybrat motiv tapety do interiéru? O tom si řekneme níž :). 


Klasický styl
Jestliže je Váš pokoj zařízený v tradiční stylistice, nic nebrání tomu, abyste tlumené stěny a dřevěný nábytek oživili užitím barevného prvku. Můžete k tomuto účelu použít tapety s květinami - květinový vzor vnese do prostoru kouzelnou krásu, půvab a romantiku. Fototapeta v pokoji vytvoří nádhernou atmosféru, která Vám bude nabízet klidnou relaxaci v zátiší čtyř stěn. Malebné krajinky se stanou zřídlem pozitivní energie - "vyrazit do přírody" tak budete moct dokonce i ve chvílích, kdy za oknem budou zuřit bouře a sníh či kroupy Vám zasypou okolí domu. Použijete-li efektní prvek, například půvabnou fotografii se západem slunce, fotografiku s mořskou pláží nebo pohledem z Eiffelovy věže, zakomponujete do zařízení svého interiéru obrazy, které budete mít na dlouhou dobu doslova na dosah ruky a kdykoliv si to budete přát, budete je mít před očima.

Modernistický styl
Originální, moderní vzory budou vypadat dokonale v modernisticky zařízeném interiéru. Co byste řekli na abstraktní kompozice? Expresivní prvek způsobí, že pokoj získá výrazný a nekonvenční vzhled. Geometrické mozaiky jsou variantou pro milovnice moderních vzorů. Odvážné, barevné vzorky budou dominovat aranžaci - zdůrazní nábytek módních, výrazně vyprofilovaných tvarů a doplňky, které jsou inspirované moderním designem. V naší kolekci naleznete vlnité vzory, které Vám připomenou duhu - jejich použití je ideálním řešením v případě, že chcete v jasném interiéru dosáhnout zajímavého kontrastu. Geometrické mozaiky zdůrazní modernistickou stylistiku a krásu všech výrazných doplňků v aranžaci - pravidelných stínítek, moderních váz i futuristických předmětů.


Glamour styl 
Výjimečně dekorační prostory můžete úspěšně zatraktivnit ještě jedním prvkem, který je neskutečně chic. Co byste řekli na tapety na zeď s rafinovaným ornamentem? Taková nástěnná dekorace nádherně ozdobí vkusnou pohovku s množstvím bohatě zdobených polštářků - zdůrazní krásu působivých svícnů, elegantních závěsů a ozdobných krabiček. Fototapeta s kompozicí růží v bílých nebo fialovo-červených odstínech způsobí, že interiér získá výjimečně půvabný vzhled. Dekoraci s růžemi můžete bez obav komponovat se stěnami v krémovém odstínu a květinovými prvky, použitými v aranžaci. Stylová místnost získá výrazný charakter, jestliže ji vyzdobíte fototapetou s bílými koňmi nebo krajinkou s památkovou, zámeckou architekturou. Můžete využít také nálepky na zeď s efektním rostlinným nebo ornamentovým vzorem - stanou se výraznou a zároveň subtilní ozdobou pokoje. 

Skandinávský styl
V interiéru zařízeném ve skandinávském stylu doporučujeme využít motivy, inspirované přírodou - stromy, rostliny, zvířecí vzory. Jasné aranžace získají výjimečnou atmosféru, jestliže k ozdobení stěn využijete černobílé romantické záběry inspirované buď světovou kinematografií nebo přírodou. Co byste řekli na půvabné, odkvetlé pampelišky v pastelových barvách, zakomponované do Vašeho prostoru? Tyto kouzelné a spanilé rostlinky se mohou stát nádherným pozadím pro dřevěné prvky, proutěný nábytek a světlé keramické vázy s živými květinami. Pro dekoraci bílé stěny si můžete také vybrat půvabný a výjimečně efektní motiv stromu ve formě nálepky na zeď. Prostor, který není zařízený nábytkem, získá krásný vzhled a výrazný prvek, v případě že si vyberete klasický, černý vzor. 

Retro styl
Použijete-li tapety na stěnu, úspěšně zdůrazníte aranžaci v retro stylu. Jaké si ale vybrat vzory? Nejlépe budou jistě vypadat radostné a půvabné vzorky - květiny, puntíky, proužky a kompozice ornamentů. V místnostech, které jsou zařízené v atmosféře minulých století, převažují pastelové barvy - od růžové, azurové a tyrkysové až po žlutou a červenou. Můžete na stěnu svého pokoje zakomponovat malebnou fototapetu s vlčími máky, slunečnicemi a růžemi - květinové vzory v paletě teplých barev Vás naplní pozitivní energií. V naší kolekci naleznete také efektní nálepky na zeď, kterými snadno zkrášlíte libovolný prostor, nezařízený nábytkem. Rostlinný ornament bude nádherně vypadat nad pastelovou pohovkou - efektně zdůrazní krásu  komody, fantastické lampy s průzračným stínítkem či černobílých fotografií v starodávných, barevných rámečcích. V interiérech, které jsou zařízeny v retro stylu, vypadají skvěle nástěnné dekorace, které jsou inspirovány starými, černobílými filmy. V takových aranžacích úspěšně využijete také velkoformátové podobizny slavných hereček - Marilyn Monroe, Brigitte Bardot či Audrey Hepburn. Filmové hvězdy minulých epoch můžete mít přímo ve svém pokoji.

Tapety Vám jistě umožní zkrášlit stěny libovolně zařízené místnosti - finální efekt záleží na vzoru, který si vyberete. Mezi tisíci dostupných vzorů a motivů najde každá milovnice stylových prvků něco přímo pro sebe.  

(Pokud byste na stránkách Myloview chvíli hledali, našli by jste například Youtube button, instagramové okýnko, nebo facebookový like!)


Máme minibar, máme fotapetu = máme fotokoutek a teď už jen zbývá pozvat přátele! Nezní to skvěle? :) 
Děkuji Myloview za fototapetu a Vám, čtenáři, přeji krásný zbytek večera. ♥

@shadesofsilvie