Krásný pondělní podvečer,

v minulém článku jsem se s Vámi podělila o změnu, kterou jsem prošla. Začala jsem být produktivní a toužila poznat víc. Nový jazyk, nové zkušenosti, vše dostalo nový smysl. Okusila jsem svět, který jsem do nedávna znala pouze z filmových bestsellerů. Co byl rozhodující okamžik? Nic, prostě jsem chtěla. 

A chcete i VY? :)

1. STANOVTE SI CÍLE | WITHOUT A GOAL YOU CAN'T SCORE
_____
Zavřete na dvě minuty oči a představte si sebe sama, řekněme, za takových 5 let. Kde chcete být? Budete bydlet na téže místě, nebo toužíte po změně? Co chcete umět? Jaký jazyk se Vám vždy líbil, ale němeli jste možnost se ho naučit? Jak chcete vypadat? Jste spokojeni s tím, čeho jste zatím dosáhli, nebo chcete víc? A konečně, máte nějaký životní sen, který si chcete splnit? V tomto okamžiku je stejně důležité kladení otázek, jako odpovědí. Základem je ale cíl. THE POINT
Uchopte tužku a pište. Deset bodů, deset cílů. Neomezujte se ničím a nikým. Příležitosti čekají na každém kroku a je jen na Vás, zda uděláte první krok.

2. ODMĚNA? | THE JOURNEY IS THE REWARD
_____
Jestliže jste právě dopsali seznam cílů, které Vám změní život, vezměte si druhý papír. Chcete totiž doopravdy uspět? Pojistěte se, a to nejlépe odměnou! Toužíte se naučit španělsky, ale víte, že tento jazyk v práci nevyužijete? Najděte destinaci, která by se Vám líbila a hurá za rok do Španělska! Co jiného prověří Vaši snahu, než samotná realita?


3. NEZAPOMEŇTE NA DENNÍ PLÁN!
 | A GOAL WITHOUT A PLAN IS JUST A WISH
_____
Máte lajdácné sklony a tušíte, že to po dni snažení vzdáte? Namalujte si denní rozvrh! To, že jste si s ním dali práci totiž vytvoří jakési "pouto", které nebudete chtít zklamat. Vyvěste ho na viditelné místo, připravte si barevné fixy a hurá do odškrtávání splněných cílů!

4. PROČ NEŘEŠIT POMLUVY? | SLANDER IS THE TOOL OF COWARDS
_____
Je dobré počítat s tím, že ve chvíli, kdy začnete live more & do more, život Vám nabere zajímavé obrátky. Někdo Vás pochválí, někdo Vás pomluví, ale v každé reakci uvidíte do duše člověka. Pokud je to osoba spokojená, popřeje Vám štěstí, nebo Vás řešit nebude. Má totiž plné ruce s progressem u sebe sama. Pokud je to ale člověk nespokojený, bůh ví kvůli čemu, nastane opačná situace. V tomto okamžiku je dobré pomluvu pochopit, protože má vždy logický základ.
1. Závist
Selským rozumem přijdete na to, že pokud něco děláte a něco z toho máte, budou to chtít i ostatní.
2. Neznámé
Jestliže děláte něco, čemu ostatní nerozumí, snaží se to pochopit. V dobré variantě se Vás sami zeptají, oč se jedná a možná je i nadchnete pro danou aktivitu. V opačném případě zvolí cestu pomluv a odsouzení, protože je to jednodušší a rychlejší. 
3. Vidina sebe sama
Někdy Vás někdo pomlouvá právě proto, že se ztotožnil s Vaší osobou. Vidí ve Vás svůj odraz, který je mu příliš nápadný, ba dokonce nepříjemný. Snaží se tyto pocity eliminovat a místo porozumění volí cestu pošpinění.

Pamatujte, řešením cizích problému nic nevyřešíte. Jen se oberete o čas, který je už tak drahocenně vyměřený. 

5. SOUSTŘEĎTE SE SAMI NA SEBE A PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK | LIVE NOW DIE LATER
_____
Máte již za sebou seznam cílů, denní plán a chápete, proč vznikají pomluvy. Čeká Vás něco ale mnohem doležitějšího, a to VY sami! Dokážete porozumět sami sobě?

Zavřete na chvíli oči a prociďte přítomný okamžik. Co slyšíte? Je to zvuk velkoměsta, ranní píseň ptáků, nebo tiše bublající hrnec na plotně? Co cítíte? Line se kolem Vás vůně oběda a na stole odpočívají květiny, či venku smrdí septik? :D Kde se nacházíte? Přeplněný obchodní dům, nebo pohodlná stolička doma u krbu?

Každý vjem Vašeho těla i okolí tvoří společnou souhru Vašeho unikátního života. Dokážete si ho dostatečně užít?

Pokračování příště, pokud budete chtít. :)

Mějte se krásně. ♥