Krásné dubnové poledne,

vítám vás po dlouhé době u nového článku. Posledních pár týdnů jsem řešila důležitou otázku, a to jakým směrem se bude ubírat blog. Ani na samotném začátku jsem nevěděla, do jaké skupiny bych měla blog zaškatulkovat a nebudu to dělat ani dnes. Jsem otevřená všem tématům (snad jedině spolupráce se sexshopem, to opravdu nepřipadá v úvahu - a že už nabídka byla :D), a tak vnitřně věřím, že tento postoj je správný. Každého z vás upoutá něco jiného a já se těším z vaší zpětné vazby. :)

A jelikož se to na mém instagramu poslední dobou jen hemží motivačními bláboly, dnes tomu nebude jinak a rovnou se vrhnem do nového týdne produktivním krokem! Představím vám kouzelné tři tipy, které vám nejen ulehčí život, ale udělají z vás odhodlanějšího člověka. Nevěříte?
1. ŽIVOT BUDE PŘESNĚ TAKOVÝ, JAKÝ SMYSL MU DÁŠ TY.

Častokrát se ocitáme v situaci, kdy nemáme dostatek času. Může se to zdát jako špatný den, perný týden, nebo náročný měsíc, ale psychicky a fyzicky jsme limitováni, a tak je nevyhnutelné, kdy nás všechno dožene. Nemoci, smutek, deadliny. Špatně stanoveným time managementem si totiž kopeme hrob a můžeme se jen modlit, aby to nebylo doslovně. Jestliže chcete konečně najít rovnováhu ve svém životě, zakomponujte pravidlo pěti. 

Pět oblastí ve vašem životě, které jsou pro vás důležité a činí vás štastnými. Zamyslete se a vypíchněte to, co vás naplňuje. Pro někoho to může být sport, rodina, partner, pro jiné zase kariéra, osobní rozvoj a přátelé. Je důležité, aby jste k sobě byli upřímní, protože kdo jiný to lépe zvládne, než vy? :) 

Až budete mít sepsanou pětici zájmů, představte si ji jako hvězdu. Pokud budete pravidelně tahat za jeden roh víc, odrazí se to na zbylých oblastech a vašemu životu bude chybět rovnováha. Určitě mi dáte za pravdu, že špatná nálada a deprese není zrovna úrodná půda pro úspěch. Pokud ovšem spravedlivě a adekvátně rozdělíte čas mezi všech pět okruhů, najdete vnitřní klid a ono neuchopitelné štěstí. 

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy. - Dalajláma2. LIDÉ S CÍLEM SPÍŠE USPĚJÍ, PROTOŽE VĚDÍ, KAM SMĚŘUJÍ.

Plánujte. Nezáleží na tom, jak drahý byl váš diář, kde jste ho koupili, nebo co vás vítá na obalu. Kouzlo spočívá v tom, co se ukrývá uvnitř. Možná dáváte přednost elektronickým diářům, ale z vlastní zkušenosti doporučuji klasiku. Papírky se poztrácí, soubory vymažou, ale šustění listů a vůně popsaného papíru se stane vaším kompasem na rozbouřeném moři každodenního chaosu.

3. PŘESTAŇ HLEDAT DŮVODY PROČ TO VZDÁT. ZAČNÍ HLEDAT DŮVODY PROČ POKRAČOVAT DÁL.

Zaměřte se na cíle. Jestliže se pro něco rozhodnete, jste to pouze a jen vy sami, kdo stojí mezi vaším snem. Vzpomeňte si, proč jste začali a nevzdávejte se jen proto, že je to lehčí.

If you’re still looking for that one person who will change your life, take a look in the mirror.


Mějte se krásně.