Krásný vánoční podvečer,

rok 2017 jakoby teprve začal a je to jen pár dní, než nás Silvestr oloupí o další rok života. Zároveň nás ale čeká 365 dní plných překvapení a výzev, které už potají započaly a mi jen nevědomky přihlížíme.

Zeptejte se sami sebe, jak osudný byl tento rok. Překážky, které se zprvu zdály jako nemožné se nyní jeví jako tečka v kalendáři a zkoušky, které vám život nachystal, měly určitě svůj smysl. Stále nevíte, co všechno vás 2017 naučil? Zrcadlo je naším největším rádcem, a proto usedněte za psací stůl, uchopte do rukou papír a pero a sepište si všechny velké milníky, kterých se vám za poslední rok podařilo dosáhnout.  Úspěšné složení zkoušek, procestované kilometry exotických koutů světa, nebo skrz na skrz vyplněný bucket list. Není důležité o jak velké množství jste tento rok rozšířili své dědictví, ale jak velká radost uvnitř vás přetrvává. Rozpomeňte se na letní den, kdy vás sluníčko šimralo za krkem a smích rodiny naplňoval vzduch prosycený radostí. Jak jste se v tu chvíli cítili? Za co jste byli vděčni? Krásné momenty jsou jako kapitoly v naší knize života, vracíme se k nim, když je nám nejhůř a s radostí píšeme nové, když máme příležitost. Proč tedy něco tak vzácného nechat na pospas naší křehké paměti?

Naučte se sdílet s ostatními svoji radost, protože jakmile rozsvítíte lucernu pro druhé, bude svítit na cestu i vám.

Říká se, že tajemství budování změny je budování nového, nikoliv soustředění se na boj starého. Poděkujte tedy roku 2017 za všechno co vás naučil a otevřete se zkušenostem, které mají přijít. Věřte sami sobě a intuici, že všechno dopadne tak, jak má, nebot' při vynaložení veškeré snahy a troše štěstí dojdete na místo, o kterém jste vždycky snili. Cesta nebude možná nejjednodušší, ale co je jednoduché?

Život se nezlepší náhodou, zlepší se, pokud se změním já. 

Jak tedy udělat první krok? Napište si roční dopis. 💌  Psaní, jenž za rok otevřete a na jednom místě vás budou čekat všechny vaše cíle a sny, které si s pocitem zadostiučinění odfajfknete. Nemusí se hned jednat o červené Ferrari, ale můžete rozjet podnikání, které vás s k němu přivede. Sněte ve velkém, protože byt' by se splnilo pouze 30 % z vašeho počátečního cíle, pořád můžete dokázat neuvěřitelné věci. 

Nejlepší způsob, jak předvídat budoucnost, je si ji vytvořit.


Dopis už leží na dně obálky a vy si nejste jisti, jestli je vůbec reálné to všechno splnit? Bud'te ten, který při odpovědi nemožné řekne "uhni, já to dám". Posuňte výzvu o krok dál a sepište na druhý papír činnosti, které vás dovedou ke svým snům. Jakou aktivitou splníte první bod na seznamu? Co budete potřebovat? Kolik času denně věnujete vašemu snu? Bud'te tak odvážní, jako ještě nikdy. Nakonec papír přilepte nad pracovní stůl, aby ve vás den za dnem hořela touha a vášeň, která je řečí naší duše.

Follow your soul. It knows the way.

Milí čtenáři, na závěr bych vám chtěla popřát krásné volno a motivaci pro celý nadcházející rok. Proměňte 2018 na něco nezapomenutelného, velkolepého, protože všichni máme času mnohem míň, než si myslíme. 

"Nie si tu len preto, aby si chodil do roboty, platil účty a zomrel."

Věřte.
Žijte.
Nezastavujte se.