Krásné sváteční odpoledne,

ohňostroj už po večerech tančí na nebi a vločky kreslí sněžné polibky po našich kabátech. Zima přišla v celé své kráse a přestože nám jeden rok končí a druhý začíná, ve vzduchu poletují nevyřčená přání toho následujícího. Silvestr se blíží den za dnem a povinnosti klepou na dveře. Rok 2018 se s námi oficiálně loučí a se zasněným pohledem vzhlížíme k nebi. Možná je ten pravý čas učinit důležitá rozhodnutí, která změní směr našeho osudu. Častokrát věci odkládáme, třebaže nejlepší čas je právě ted' a naše nové já čeká přímo za dveřmi. Tak jak mu jít naproti?

IF YOUR LIFE WENT EXACTLY AS PLANNED, WHAT WOULD YOU BE DOING RIGHT NOW?

Arnold Schwarzenegger je jeden z divů světa, který překonal jen sám sebe. Častokrát sebe sama srovnáme s druhými, ale málokdy se zastavíme a poznáme osobu, se kterou se už tolik rán probouzíme. Jak moc se znáte? S radostí jsem se vždy těšila na první den školy, kdy se každý musel představovat. Pro někoho extrémně stresující situace, pro druhého zbytečnost, ale pro mě to znamenalo vyjít z komfortní zóny a představit sebe sama mýma očima. Vysoké růžovlasé děvčátko, které má rádo motivaci a extrémní zážitky. A tak popřemýšlejte vy sami, jak se chcete představovat za dalších pět let? Bude to ta stejná známá tvář, která se na vás ráno usmívá v zrcadle, nebo nemáte tušení, ale rádi by jste takovou bytost chtěli potkat? 

WINNERS MUST HAVE TWO THINGS, DEFINITE GOALS & A BURNING DESIRE TO ACHIEVE THEM

Častokrát máme v mysli jasnou vizi toho, kým se chceme stát, ale jen málokdy pro to něco uděláme. Snad jako by nás odrazovala náročnost, kterou s sebou sen přináší, přestože někdy stačí si cestu k cíli rozdělit a mnohdy se nám podaří právě to, co se zprvu zdálo nemožné. Zamyslete se nad tím, jaký život chcete po zbytek života vést a zda vás napadá, jak můžete být ještě št'astnější. Někoho potěší větší finanční příjem, jiného impérium a vašeho nejbližšího třeba jen výlet do země svého dětství, kterou chce již léta navštívit. 

LUCK IS WHAT YOU HAVE LEFT OVER AFTER YOU GIVE 100 PERCENT

Jestliže už víme co chceme, je důležité zaujmout pozici na startovní čáře. Mít připravený plán za honbou našich snů je teprve začátek a všechna práce nás teprve čeká. Není třeba se bát neúspěchu, nebot' limity najdeme jenom v naší hlavě a ty se dají stejně přenastavit, s jakou vírou byly přijmuty za své. 

EXPERIENCE IS OFTEN WHAT YOU GET WHEN YOU WERE EXPECTING SOMETHING ELSE

Očekávání jsou často právě to, co nás brzdí v našem osobním rozvoji. Očekáváme díky předchozím zkušenostem to samé, co jsme již zažili. At' už jsou to přístupy našich blízkých, předsudky, nebo strach. Proto je lepší být každé ráno obezřetný, ale otevřený novým možnostem, a to jak v životě osobním, tak také profesním. Mnohdy to může být právě to, co nás dovede za pokladem na konci duhy. 

NEVER STOP DOING YOUR BEST JUST BECAUSE SOMEONE DOES NOT GIVE YOU CREDIT

Vždy je nejlepší cesta pro naše štěstí vážit si ostatních, ale se stejným respektem zacházet k sobě. Brát sebe sama jako nejlepšího kamaráda, ke kterému se chováme s úctou a s respektem, ale očima dítěte, které s radostí objevuje svět a nalézá v něm stále něco nového. Žijme na sto procent a nenechejme se odradit bublinou světa někoho jiného. Vždy budou na cestě překážky a ne všichni budou sdílet stejný názor jako my, ale právě tehdy se nesmíme vzdát, ale s vnitřním klidem přijmout skutečnost, že cesta ostatních může být jiná, než ta naše. Ač se to nezdá, každé úsilí bude ve správný čas odměněno, a proto se nepřestávejme snažit a mějme cíle ještě větší, než dříve, byt' pro někoho jiného jsme už dávno překročili limity možného. 

SUCCESS IS OFTEN THREE FEET AWAY FROM WHERE WE DECIDE TO QUIT

Než se rozhodnete, že den stojí za nic a vám se nedaří, vzpomeňte si na momenty vašeho života, kdy vám bylo stejně. Nebyl to právě zítřek, který všechno změnil? Předtím než se vzdáte svých snů, raději si odpočiňte a možná ujděte pár kilometrů na čerstvém vzduchu. Někdy je to přesně to, co potřebujeme, čas sami se sebou a svými myšlenkami. Protože výzvy nejsou od toho, aby nás zničily, ale posunuly rychleji dopředu. 

MAYBE THE THING YOU ARE MOST AFRAID OF IS EXACTLY WHAT YOU SHOULD DO

Mějte krásné volno a přeji Vám úspěšný rok 2019.