Krásné ledové ráno,

jak se máte, milí čtenáři? Plníte svá lednová předsevzetí do puntíku a vychutnáváte si zasloužené chvilky odpočinku, nebo jste na úplném začátku vaší cesty? At' už se nyní nacházíte na jakékoliv životní křižovatce, nikdy se nevzdávejte. Stačí si přát, věřit, snít ve velkém a bezhlavě do toho skočit! A jak vypadá takový skok?

 Leden 

Rok 2017 vítám společně s přáteli na chatě mystérií a za hluku ohlušujícího křiku odpočítáváme poslední setiny 2016 a vstupujeme do nové etapy našich životů s ohňostrojem z povzdálí. Na nebi panuje bál večernic a každý výstřel kreslí po nebi jako dítě s krajonem. Třpytivé momenty střídá černo černá tma a ve vzduchu visí příslib nových výzev a příležitostí.

 Únor 

S čistým štítem po náročném zkouškovém přichází odměna, a tak si plním životní sny. Pošt'ák zvoní za okny a pár minut na to vítám do hruškové rodiny MacBook Air a Polaroid FujiFilm Instax Mini. S Evičkou oslavíme Valenýn jako Ženy 21. století, a tak nezbývá nic jiného, než bouchnout vychlazené šampaňské a vychutnat si čerstvé jahody z Penny Marketu.


 Březen 

Třetí měsíc v roce otevírám ve znamení osobního rozvoje a pokračuji s 30 denní výzvou. Zúčastním se zajímavých přednášek o cestování, nechybí Zibura, Babiš a další šikovní podnikatelé představující velkou motivaci. Nalézám nový směr, kterým se chci ubírat a poprvé se mi dostává uznání od vyučujícího, který byl příčinou mých dosavadních nočních můr. 😃

 Duben 

Po prvních teplých dnech jsem zasypána deadliny a zkouškovým, které klepe nelítostně na dveře. Mezi oslavou narozenin píšu jako Shakespeare své výživné eseje a v knihovně trávím takřka většinu času. Užívám si života ve své bublině plné motivace a začínám psát knihu. Květen 

Přestože mám celoročně rozbitá kolena, vracím se do dětských let a kupuji si pennyboard. Zdolávám první pády, prolévám slivovicí snad každý rozbitý kus svého těla a ač jsem si vědoma, že na desku patří podrážky mých plátěných tenisek, sedám na pennyboard a se smíchem až v plicích si vychutnávám jízdu po zadku s červánky nad hlavou.

 Červen 

Červen je skokanským můstkem pro všechny bláznivé nápady následujících měsíců. Zatoužím poznat kouzlo Yes Mana na vlastní kůži a otevřu tak pandořinu skříňku, která měla zůstat navždy uzavřena. V rukou mám konečně certifikát z čínštiny, a tak obouvám běžecké boty pro první, a určitě ne poslední, Color Run. Téhož dne ještě s křídou ve vlasech dobíhám na Pokáče, který si svým humorem získává posluchače na plné čáře. Společně dáme fotku a začíná tak oficiálně to nejlepší období v roce, letní prázdniny.


 Červenec 

Ač trávím první letní měsíc převážně brigádně, užívám si léta do sytosti. Za úsvitu běžím svých 10 km, po návratu si dopřávám snídani s čerstvým výtiskem novin a zbytek dne strávím v parku. S osvěžující zmrzlinou a jahodami z místního farmářského trhnu se za západu slunce zdá být den téměř dokonalý, byt' má jednu velkou trhlinu, na kterou je sebevětší produktivita krátká. Přesto se učím programovat a odpočívat, protože po několika tropických večerech ve skvělé společnosti a šumivého růžového tady máme srpen a čas utíká nezastavitelnou rychlostí. Poprvé v životě sáhnu na své vlasy a je ze mě poloviční blondýnka.

 Srpen 

S pádlem v ruce a řekou jako zrcadlem plujeme po vodě jako po nebi. Klid a šepot vln za každým pohybem pádla je to jediné, co máme na práci a jenom čeření vody nás probouzí ze snu, na pouti v magickém světě naší lodi. Slunce pálí jako na Sahaře a ramena pokreslují paprsky slunce ve znamení probdělých nocí. Vzduch je provoněný šimravým rákosím a daleko široko nic víc, než poklidná hladina.

Ještě v narozeninový den zatoužím po malém dobrodružství a po sfouknutí narozeninového muffinu vím přesně, co chci, tetování. Mladistvý důkaz spontánnosti, šílenosti a krásného dne today and forever. Tatér pod uchvácením a okouzlením mé šílenosti zapíná strojek a jehla vytváří první sytou a bezchybnou linii. Vypráví mi jeho životní příběh a já tak díky němu píšu i kus toho svého, na mé tělo.


 Září 

Začínám nový školní semestr s tichým odpočtem mého odletu. Vychutnávám si každý jeden den. Přátele, rodinu, spolužáky. Byt' jsou některé týdny jen těžko dokonalé, věřím, že právě těžké situace nás připravují na události, které teprve přijdou. Zdá se mi to jako jakási podmínka osobního růstu, která nám dopomůže dosáhnout vlastního cíle. A tak den co den připravuji materiály potřebné pro další hodiny výuky a večer si dopřávám chvilky o vínu a slovenských komedií.

 Říjen 

Dobíhám svých 500 km pro rok 2017 a jen se utvrzuji v zjištění, že naše cíle by měly být tak velké, jak jenom jsme ochotni věřit. Risk a bláhovost je základní pro úspěch, proto se nebojte nasadit lat'ku a vytrvat.

Vyrážím na výlet do Brna a ztrácím se hned při první příležitosti. Se smíchem a dvou hodinovou procházkou nádhernou čtvrtí, ukrytou před zraky turistů, nacházím cíl určení. Listopad 

Ve víru zkoušek tančím v nákupním centru a zodpovědně utrácím svůj rozpočet do poslední koruny. Stužky a ručně psané jmenovky zdobí čerstvě zabalené vánoční dárky, jenž jsou pečlivě schované za hromadou nově vyžehleného prádla.

 Prosinec 

Přichází Vánoce a krásné rodinné večery. Vůně perníčků a svařáku se ztrácí ve třpytu vánočních světýlek a s pohádkou na pozadí si vychutnávám zaslouženého odpočinku. Rodinné chvíle plné her, dětského smíchu a dobrého jídla jsou jako hvězda o štědrovečerním večeru. Čekáme na speciální chvíli, celých 364 dní, ale nevidíme oblohu krásných večernic každý den, které nám nabízejí příležitost usednout za jeden stůl. Vytvořte z každého dne kousek Vánoc, vše ostatní zapadne přesně tam, kam má.

"Family is not an important thing. It’s everything.”

Říkáte si, kde jsou zbylé tři měsíce 2018, když už vydávám článek s takovým obrovským zpožděním? Inu, sedím na židli dva tisíce kilometrů daleko od domova, nudit se nebudete, ale o tom až příště.

"Někteří lidé říkají, že život je těžký. Jiní, že život je komplikovaný. Pravdou ale je, že je přesně takový, jaký si ho uděláme."

Mějte se krásně. ☀️